Порно-скандалот се префрла на суд: Фудбалерот Врањеш бара милиони од Карлеуша

Босанскиот фудбалер Огњен Врањеш поднел кривична пријава против естрадата пејачка Јелена Карлеуша. Покрај тоа поднел и две дополнителни тужби со кои од Карлеуша побарува повеќемилионски износ како отштета за навреда и клевета изнесена во медиумите. Порно-скандалот кој предизвика „земјотрес“ во Србија сега ќе се пресели во судските ходници.

Врањеш во кривичната пријава ја поднел поради сомнеж за загрозување на неговата безбедност и закани кон семејството.

„Ја жалам твојата жена и твоето дете! Но, како што ти му наштети на моето семејство, така сега злото ќе посегне и по твоето! Бегајте!Иселете це, црв ниеден! Брзо! Се она што го направи да ме казниш зошто не сакав да бидам со тебе – бадијала ти е. Мој совет ти е веднаш да се убиеш. Бидејќи ќе те е*е првиот маж кој ќе налета на тебе! Ќе те е*е поради тоа шт удри на мајка на две деца и жена, онака како што не би удрил ниту еден маж. Само гнида како што си ти! Да ти е*ам семето девијантно! Ти со заврши своето“, напиша Јелена Карлеуша во екот на жестоката караница со Огњен Врањеш, која постојано е на насловните страници на медиумите во Србија.

 

 

 

Се вчитува...