Португалците воодушевени: Како Митревски сам го победи Спортинг… (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски во извонредна форма сезонава го брани голот на Порто.

Се повеќе Португалците се воодушевени од перформансите на македонскиот голман, издвојувајќи го како убедливо најзаслужниот поединец и за последната победа на Порто против Спортинг од 33-27. Митревски мечот го заврши со 14 одбрани, доминирајќи на паркетот, па сето тоа издвоени и низ 100 секунди видео-материјали како Македонецот сам ги решава противниците…

 

Се вчитува...