Посрамотени репрезентативци, разочарани навивачи… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската репрезентација доживеа крајно неочекуван убедлив пораз од Австрија во квалификациите за ЕП 2020. На домашен терен, во моменти на силна желба за успех, избраниците на Игор Ангеловски комплетно разочараа на средбата против расположените Австријци кои не совладаа со 1-4.

Па, на крај посрамотени репрезентативци и разочарани навивачи е генералниот впечаток од натпреварот на националната арена „Тодор Проевски“. Како заокружување на впечатокот за лошиот јунски квалификациски собир на репрезентативците кој го завршивме со два пораз, и по оној претходниот од Полска (0-1).

 

Се вчитува...