Потег на 10. коло во Првата кошаркарска лига – НБА атракцијата на Охрид (ВИДЕО)

Десеттото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест возбудливи натпревари по кои на два бода се радуваа Еуро Никел, Феникс 2010, МЗТ Скопје, Пелистер, Кожув и ТФТ.

Најубавиот потег на колото ни доаѓа од натпреварот одигран во СРЦ „Кале“ каде се сретнаа ТФТ и новалијата Охрид, а триото на гостинскиот тим Ибраими, Брајант и Лионс изведе атракција во НБА стил.

 

Се вчитува...