Потег на 5 коло во Првата кошаркарска лига – „лоб сити“ Чаир (ВИДЕО)

Петтото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест актрактивни натпревари ширум Македонија по кои на победи се радуваа Работнички, МЗТ Скопје, ТФТ, Пелистер, Феникс 2010 и Чаир 2030.

Најубавиот потег на колото ни доаѓа од натпреварот одигран во Кисела Вода каде кошаркарите на Чаир 2030, Американците Мофит и Корбет со „лоб“ додавања приредија атракција која ретко се гледа на терените во Македонија.

Се вчитува...