Потег на 6. коло во Првата кошаркарска лига – „танцот“ на Луис (ВИДЕО)

Шесттото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест нови суперинтересни натпревари ширум Македонија по кои на победи се радуваа МЗТ Скопје, ТФТ, Чаир 2030, Вардар, Еуро Никел и Пелистер.

Најубавиот потег на колото му припадна на кошаркарот на ТФТ, Алаин Луис кој во СРЦ „Кале“ го излуди противникот со дриблинзи за атрактивни поени.

 

Се вчитува...