Потег на кариерата: Погледнете како Рамос спречи гол во новото деби за Севилја (ВИДЕО)

Легендарниот Серхио Рамос по втор пат дебитираше за Севилја и веднаш имаше големо улога во победата на неговиот тим од 1-0 над Лас Палмас. 37-годишникот кој беше дочекан со аплауз на загревањето покажа пожртвуваност и итрина која ретко се гледа на терените.

Во 47. минута некогашниот капитен на Шпанија со неверојатна акробација го спаси својот гол. Откако беше јасно дека српскиот голман Дмитровиќ е совладан, искусниот стопер со рацете зад грб скокна спрема топката и го запре противничкиот обид за гол за еден од најубавите потези во неговата кариера.

Се вчитува...