Потег на мечот: Летечкиот Турчин на МЗТ незапирливо забива (видео)

Самит Јигитоглу го имаше најатрактивниот потег на вечерашниот меч во СЦ „Јане Сандански“, каде МЗТ Скопје по голема борба стигна до убедлива победа над Мга.

Летечкиот Турчин на „металците“ блесна во вториот период, кога на додавање на Кефи го прелета противничкиот играч, под фаул успевајќи да ја забие топката.

Погледнете ја оваа атрактивна акција на кошаркарите на МЗТ Скопје…

Се вчитува...