Потопени „пандевци“ – Зрињски води и со 0-3… (ВИДЕО)

Академија Пандев, иако секогаш останува спортската надеж до крај, се чини својата деби европска сезона ќе ја заврши уште во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

„Пандевци“ во првиот натпревар против Зрињски на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје веќе имаат негатива и од 0-3. Гостите од БиХ по водството од 0-2 на полувреме, дојдоа и до третиот свој погодок во 55. минута преку Говедарица кој прецизно шутираше од 16 метри…

Се вчитува...