Познат комплетниот распоред за ЛШ: Вардар почнува и завршува со Монпелје

Познат е и комплетниот распоред на Вардар за следната сезона во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ одбраната на трофејот го почнуваат против француски Монпелје на гостински терен, а првиот домашен натпревар ќе биде против Порто во терминот од 18. до 22. септември.

„Вардарци“ натпреварите од групната фаза ги завршуваат на крајот од февруари следната година, и тоа со последниот меч против Монпелје во Скопје.

ЛИГА ШАМПИОНИ – ГРУПА Б
РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА ВАРДАР
1.КОЛО (11-15.09.2019): МОНПЕЛЈЕ – ВАРДАР
2.КОЛО (18-22.09.2019): ВАРДАР – ПОРТО
3.КОЛО (25-29.09.2019): МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВАРДАР
4.КОЛО (09-13.10.2019): ВАРДАР – КИЛ
5.КОЛО (16-20.10.2019): ВЕСПРЕМ – ВАРДАР
6.КОЛО (30.10.-03.11.2019): ВАРДАР – БРЕСТ МЕШКОВ
7.КОЛО (06-10.11.2019): ВАРДАР – КЈЕЛЦЕ
8.КОЛО (13-17.11.2019): КЈЕЛЦЕ – ВАРДАР
9.КОЛО (20-24.11.2019): БРЕСТ МЕШКОВ– ВАРДАР
10.КОЛО (27.11.-01.12.2019): ВАРДАР – ВЕСПРЕМ
11.КОЛО (05-09.02.2020): КИЛ – ВАРДАР
12.КОЛО (12-16.02.2020): ВАРДАР – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ
13.КОЛО (19-23.02.2020): ПОРТО – ВАРДАР
14.КОЛО (26.02.-01.03.2020): ВАРДАР – МОНПЕЛЈЕ

Познат е распоредот на натпреварите и за Еурофарм Работник. Битолчани почнуваатр на домашен терен против португалски Спортинг, а завршуваат повторно пред својата публика против шпанска Бидасоа.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ НА ЕУРОФАРМ РАБОТНИК
1.коло (11-15.09.2019): Еурофарм Работник – Спортинг
2. коло (18-22.09.2019): Савехоф – Еурофарм Работник
3. коло (25-29.09.2019): Бидасоа – Еурофарм Работник
4. коло (09-13.10.2019): Еурофарм Работник – Кокс
5. коло (16-20.10.2019): Еурофарм Работник – Татран Прешов
6. коло (30.10 – 3.11.2019): Татран Прешов – Еурофарм Работник
7. коло (06-10.11.2019): Спортинг – Еурофарм Работник
8. коло (13-17.11.2019): Еурофарм Работник – Савехоф
9. коло (20-24.11.2019): Кокс – Еурофарм Работник
10. коло (27.11 – 01.12.2019): Еурофарм Работник – Бидасоа

Се вчитува...