Познат распоредот – Почнуваме со Украина, завршуваме со домаќинот

Ракометната репрезентација на Македонија се наоѓа во Б групата на Европското првенство, заедно со репрезентациите на Чешка, Австрија и Украина, а веднаш по ждрепката беше одреден и распоредот на мечевите кои ќе се играат во Виена.

Нашата репрезентација, започнува со Украина на 10.01.2019 во 20:30 часот ,а во второто коло се среќаваме со Чешка , а групната фаза ја завршуваме со домаќинот Австрија.

Распоред на натпревари:

10.01.2019, 20:30 часот, Македонија – Украина

12.01.2019, 18:15 часот, Mакедонија – Чешка

14.01.2019, 20:30 часот, Македонија – Австрија

Се вчитува...