Познат распоредот – Вардар ќе ја стартува ЛШ од Брест, ПСЖ во Скопје доаѓа во декември

Во првото коло до А групата од ЕХФ лигата на шампионите, Вардар ќе гостува кај Мешков во Белорусија. Според календарот, првото коло е закажано за 16/17 септември. Потоа на „црвено-црните“ им следува домашен меч со Елверум на 23/24 септември, а најзвучниот противник, Пари Сен Жермен, во Скопје доаѓа на 09/10 декември.

 

Распоред на натпревари – групна фаза

1 коло, 16/17.09.2020, Мешков Брест – Вардар

2 коло, 23/24.09.2020, Вардар – Елверум

3 коло, 30.09-01.10.2020, ПИК Сегед – Вардар

4 коло, 14/15.10.2020, Вардар – Фленсбург,

5 коло, 21/22.10.2020, ПСЖ – Вардар

6 коло, 28/29.10.2020, Вардар – Порто

7 коло, 18/19.11.2020, Вардар – Киелце

8 коло, 25/26.10.2020, Киелце – Вардар

9 коло, 02/03.12.2020, Порто – Вардар

10 коло, 09/10.12.2020, Вардар – ПСЖ

11 коло, 10/11.02.2021, Фленсбург – Вардар

12 коло, 17/18.02.2021, Вардар – ПИК Сегед

13 коло, 24/25.02.2021, Елверум- Вардар

14 коло, 03/04.03.2021, Вардар – Мешков Брест

Се вчитува...