Познати шампионите во Детската лига на ФФМ за сезона 2022/23

Изминативе денови на тренинг центарот на Фудбалската федерација на Македонија се одигра финалниот турнир од ФФМ Детската лига за сезона 2022/2023.

Во учество на 96 екипи-регионални победници и повеќе од 1500 фудбалери од 7 до 13 година., беа одиграни 96 натпревари по што се добија шампионите во шест натпреварувачки категории.

Генерација 2010/ 11 – ФК Академија Пандев

Генерација 2012 – ФК Парк

Геренација 2013 – ФК Грозданоски

Генерација 2014 – ФК Фортуна

Генерација 2015 – ФК Бутел 2017

Во продолжение може да ги погледнете резултатите од сите одиграни натпревари:

ДЛ Финален турнир 2023- сите резултати 28.05.2023.pdf

Се вчитува...