Познато е колку ќе заработат Тајсон и Џонс од нивата борба

Во сабота и конечно ќе го дочекаме долго очекуваниот бокс меч помеѓу Мајкл Џордан и Рој Џонс Џуниор. Двата борци кои се во 60 деценија од нивниот живот ќе се борат според посебни правила за егзебициски меч, а сега познато е и колку ќе заработат Американците.

Како што пренесува новинарот на ЕСПН, Кевин Иоле, „Ајрон Мајк“ ќе заработи 10 милиони долари, додека неговиот противник околу 3 милиони долари.

Мајк Тајсон објави дека цела заработена сума ќе ја донира во хуманитарни цели, што ќе биде воедно и една од најголемите донации на спортист.

Се вчитува...