Правнукот на Мусолини ќе конкурира за настап за Лацио против Верона

18-годишниот Романо Флориано Мусолини е вклучен во тимот на Лацио за денешниот меч против Верона во рамките од 9. коло во Серија „А“.

Десниот бек е правнук на италијанскиот диктатор Бенито Мусолини.

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари го повика играчот во сениорскиот тим како замена за Ачерби и Фелипе кои се повредени.

Правникот на Мусолни настапува за младинскиот тим на Лацио. Негова тетка е Софија Лорен.

Се вчитува...