Пред девет месеци ќе умреше на терен, денеска даде гол и се расплака од среќа (видео)

Раул Хименез пред девет месеци едвај спаси жива глава откако на дуелот со Арсенал заработи хорор-повреда поради која итно мораше да му биде извршена операција на мозокот.

Мексиканецот не само што ја доби таа најважна битка, туку успеа да се врати и на терените, па добива шанса во нападот на Вулверхемптон во овој подготвителен период.

Хименез на денешниот пријателски меч со Стоук го постигна единствениот погодок за „волците“, негов прв по враќањето на терените. Емоциите беа посилни, па мексиканскиот голгетер не можеше да ги сокрие солзите, пресреќен што повторно има можност да го прави она што го знае најдобро – да ги тресе противничките мрежи.

Се вчитува...