Предизвикуваше со отворен гард, па доби нокаут (ВИДЕО)

Комична ситуација ни доаѓа од Сан Антонио каде во бокс меч Кубанецот Френк Санчез го нокаутираше Мексинакецот Џулијан Хернандез на бизарен начин.

Во седмата рунда од предвидените десет, Мексиканецот го предизвика својот противник со отворен гард, па доби нокаут кој го исфрли од рингот…

Се вчитува...