Прекрасен гол на Мазари, со ножички го „матираше“ Тиквеш (ВИДЕО)

Прекрасен гол на Атдхе Мазари од Работнички во дуелот со Тиквеш. Фудбалерот на „романтичарите“ по еден центаршут од десната страна, го матираше Ренер со гол со ножички.

Мазари со тоа само ја потврди победата на „романтичарите“ со која и дефинитивно Работнички обезбедува директен опстанок во ПМФЛ.

Се вчитува...