ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Баерн не може да победи со Нагелсман, моќен Интер (ВИДЕО)

Баерн Минхен и во третиот натпревар под водство на Јулијан Нагелсман не успеа да победи, откако загуби од Борусија Менхенгладбах со 0-2. Стрелци на головите за Менхенгладбах беа Волф во 59. и Венцел во 76.

Интер одигра неверојатен меч против Кротоне кој го доби со 6-0. Стрелци на головите за тимот од Милано беа Сатриано, Димарко, Чалханоглу, Пинамонти, Сенси и Брозовиќ.

 

Се вчитува...