Пријателски натпревари: Пораз на Барди и Леванте од Алавес (ФОТО)

Македонскиот интернационалец Енес Барди и неговиот Левнате заработија пораз од Алавес од 1-0 на пријателскиот натпревар во пресрет на новата сезона. Барди за својот тим одигра 62. минути, но не успеа да му помогне да стигне до погодок. Поразот дојде во судиското продолжение кога во 93. минута од мечот за гостите стрелаше Хоселу.

До почетокот на новата сезона во шпанското првенство на Левенте му преостанува уште еден пријателски натпревар во кој ќе се сретне со Елче.

Се вчитува...