ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Шкендија ремизираше со Динамо Киев, голеада меѓу Тетекс и Арсими

Maкедонскиот фудбалски прволигаш Шкендија одигра реми 1-1 против украинскиот великан Динамо Киев како дел од подготовките на тимот во Tурција за пролетниод дел од сезоната. Тетовци поведоа со 1-0 со погодокот на Шала во 26. минута, додека конечните 1-1 беа дело на Ванат во 60. минута.

Реми 3-3 одиграа и второлигашите Тетекс и Арсими. Стрелци на головите за Тетекс беа Салиу, Јусуф и Сарески.

 

Се вчитува...