Пријателски: Вардар убедливо славеше над Саса, Силекс поразен од Детонит

На последниот тест пред почетокот на пролетниот дел од сезоната, Вардар го совлада тимот на Каменица Саса со 4-1, во меч одигран на теренот во Петровец.

По два гола за „црвено-црните“ постигнаа Марјан Ристовски и Кеба Сусо во вториот дел, откако по првиот губеа од противникот, кој имаше предност со голот на Алиев.

Детонит Плачковица го освлада составот на Силекс со 0-1 пред стартот на сезоната. Мечот беше одигран на стадионот во Кратово, а прволигашот претрпе незгоден пораз пред почетокот на пролетниот дел.

Се вчитува...