Проблеми за Денвер: Џамал Мареј ќе мора да паузира еден месец

Плејмејкерот на актуелниот шампион во НБА лигата, Денвер нагетс, Џамал ​​Мареј, ќе отсуствува еден месец поради повреда на тетивата.

Се проценува дека Мареј би можел да се опорави за период од три до четири недели. Ова е голем проблем за тимот на Нагетс, за кој Мареј сезонава одигра седум натпревари на кои имаше просек од 16,7 поени.

Сепак, на Денвер му оди добро без својот стартен бек, бидејќи во последниот натпревар го совлада Голден Стејт Вориорс со 108-105, па по девет натпревари има скор 8-1.

Се вчитува...