Продолжи голгетерското шоу на Лукаку, нови три бода за Рома

Рома стави крај на серијата од два натпревари без победа во Серија А и воедно стигна до третата победа во сезоната откако во 7. коло на домашен терен ја оправда фаворитската улога и славеше против Фросиноне со 2-0.

До победа „волчицата“ ја предводеше Ромелу Лукаку кој ја продолжи својата одлучна голгетерска форма со трет гол во првенството стрелајќи во 22. минута од натпреварот, а победата ја потврди Пелегрини со гол во 83. минута.

 

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...