Продолжува невнимателното возење во Ф1 – Хамилтон го „згази“ механичарот (ВИДЕО)

По малата пауза Форума 1 продолжува со Големата награда на Русија, а Луис Хамилтон се најде во фокусот со новото невнимателно возење уште на првиот тренинг.

Имено, возачот на Мерцедес при застанување во боксот задоцни со кочењето, а „подебелиот крај“ го извлече механичарот кој беше оттурнат од болидот. За среќа не дојде до сериозен инцидент и механичарот се наоѓа во добра состојба.

Се вчитува...