Провокативен наслов на Мирор: Среќа игравме само со Северна, а не со цела Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија квалификациите за Евро 2024 ги заврши со голем бод освоен во битката против големата Англија во Скопје (1-1). Нашите репрезентативци први поведоа, но на крајот мораа да се задоволат со бод.

Англискиот весник „Мирор“ по мечот имаше една помалку провокативна насловна на која пишуваше „Среќа игравме само со Северна, а не со цела Македонија“, која го собра гневот на македонската јавност.

 

Се вчитува...