Standings provided by Sofascore LiveScore

=============================================================================================

• Крај и во Битола, Пелистер до значајни три бода. Победа од 3-2 против Ренова!
  • Крај и на мечот во Чаир. Шкупи и Силекс ги поделија бодовите!
  • Крај на натпреварот на „Филип Втори“, значајна победа на Скопје против Вардар во битката за опстанок! По цели осум години прва победа на Скопје над Вардар!

3-2 – 85′ – ГООООЛ ЗА ПЕЛИСТЕР. Димче Ристевски повторно носи водство за „зелените“ во Битола

• Крај на натпреварот во Тетово, убедлива победа на Шкендија!

3-0 – 84′ – ГОООООЛ ЗА ШКЕНДИЈА. Одлична акција на домашните, Алими исфрлен во празно избива сам пред голот на Работнички и лесно го совладува Божиновски

ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ (2-0)

81′ – Убава можност за домашните, но Хасани не успева да реализира од непосредна близина

ПЕЛИСТЕР – РЕНОВА (2-2)

2-2 – 71′ – ГОООООЛ ЗА РЕНОВА. Љавдрим Скендери носи израмнување за „гипсарите“ во Битола

65′ – Груб старт на Садики на работ на шеснаесетникот и директен црвен картон

ПЕЛИСТЕР – РЕНОВА (2-1)

2-1 – 54′ – ГОООООЛ ЗА ПЕЛИСТЕР. Борче Маневски носи предност за битолчани

2-0 – 55′ – ГОООООЛ ЗА ШКЕНДИЈА. Благоја Тодоровски ја зголемува предноста на тетовци

• ПОЧЕТОК НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

45′ – ГООООООЛ за Скопје, 0-1. Досех Кофи носи изненадувачко водство за Скопје на арената „Филип Втори“.

ПЕЛИСТЕР – РЕНОВА (1-1)

35′ – ГООООООЛ за Пелистер, 1-1. Бојан Илиевски го израмнува резултатот под „Тумбе кафе“.

ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ (1-0)

36′ – Хасани беше во одлична шанса, но се лизна во последен момент, и остана минималната предност на Шкендија.

22′ – Стенио Жуниор носи водство за Шкендија на дуелот против Работнички.

18′ – ГООООООЛ за Силекс, 1-1. Кристијан Филиповски успеа да го израмни резултатот на Чаир.

ПЕЛИСТЕР – РЕНОВА (0-1)

14′ – ГОООООООЛ за Ренова, 0-1. Брз противнапад на гостите, топката дојде до Меџит Незири, кој со шут од 12 метри успеа да го совлада голманот на Пелистер.

ШКУПИ – СИЛЕКС (1-0)

10′ – ГОООООООЛ за Шкупи, 1-0. Омер Имери донесе предност за Шкупи. Тој успеа да и побегне на одбраната на Силекс и со прецизен удар од десетина метри ја затресе противничката мрежа.

ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ (0-0)

Новиот првак го пречекува Работнички, а најистурен во навалната линија на Шкендија ќе биде Ферхан Хасани.

Академија Пандев на полувреме има водство против Победа со 1-0, со голот на Зоран Балдовалиев во втората минута.