ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Триумф на Работнички, реми на Чаир

РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО… ПРВА ЛИГА, 34. КОЛО

Скопје: РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (2-0)

10’ Да Силва (а.г.), 31’ Ацковски

Кратово: СИЛЕКС – ВАРДАР (1-0)

33’ Георгиев пен.

Кочани: ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА (1-4)

19’ Ефремов – 10’ Зејнулаи, 12’, 40’ Шефити, 57’ Бериша

Чаир: ШКУПИ – БЕЛАСИЦА (2-2)

7’ Устабаши, 47’ Бајрами – Маслаќ 35’, Георгиев 60’

_________________________________________________________________________________

Крај на натпреварите од 34.коло во Првата фудбалска лига.

ШКУПИ – БЕЛАСИЦА (2-2)

60’ ГООООЛ за Беласица, 2-2. Пепи Георгиев го израмнува резултатот на Чаир.   

ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА (1-4)

57’ ГОООООООЛ за Шкендија, 1-4. Јакуп Бериша постигнува четврти гол за Шкендија во Кочани. 

ШКУПИ – БЕЛАСИЦА (2-1)

47’ ГООООООЛ за Шкупи, 2-1. Мухамер Бајрами повторно носи водство за домашниот тим на Чаир.  

РЕНОВА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ (1-1)

40’ ГООООООЛ за Ренова, 1-1. Емран Рамадани успеа да донесе израмнување во Тетово. 

ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА (1-3)

40’ ГООООООООЛ за Шкендија, 1-3. Шефит Шефити ја зголемува предноста на Шкендија.

ШКУПИ – БЕЛАСИЦА (1-1)

35’ ГООООООЛ за Беласица, 1-1. Марио Маслаќ израмнува на Чаир и тоа со прекрасне гол со ножички.

СИЛЕКС – ВАРДАР (1-0)

33’ ГОООООООЛ за Силекс. Бобан Георгиев од пенал носи предност за кратовци против Вардар. 

РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (2-0)

31’ ГОООООООЛ за Работнички. Кристијан Ацковски го удвојува водството на Работнички.

ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА (1-2)

19’ ГОООООООЛ за Победа. Трајче Ефремов ја тресе мрежата на Шкендија.  

РЕНОВА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ (0-1)

11’ ГООООООООЛ за Академија Пандев. Даниел Миловановиќ донесе предност за гостите на овој меч.

РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-0)

10’ ГООООООООЛ за Работнички, 1-0. Да Силва си постигна автогол по центрашутот на Дејан Блажевски. 

ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА (0-2)

12’ ГОООООООЛ за Шкендија, 0-2. Зејнулаи во 10.минута и Шефити во 12.минута носат убедлива предност за шампионот.

ШКУПИ – БЕЛАСИЦА (1-0)

6’ ГОООООООЛ за Шкупи. Устабаши ја реализираше можноста која ја сервираше  Серџо јуниор од левата страна.  

ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА (0-0)

4’ Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи, им даде можност на неколкумина млади фудбалери на овој натпревар.

РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (0-0)

2’ Баже Илијоски се најде во одлична можност, но сепак беше сигнализирана офсајд позиција.

Се вчитува...