Првиот гол на Мундијалот… Русија чекаше само 12 минути за да ја „стресе“ С. Арабија (ВИДЕО)

Не се чекаше долго за првиот погодок на 21. Светско првенство… Домаќинот Русија по само 12 минути игра дојде до предност против Саудиска Арабија од 1-0 од првата посериозна акција и првиот шут на домашните.

Стрелец на деби голот на Мундијалот 2018 ќе остане запишан фудбалерот на Краснодар, Јури Газински…

Се вчитува...