Првиот тим на Еурофарм Пелистер подобар од вториот

Ракометните клубови почнуваат со подготвките за новата сезона, а Еурофарм Пелистер во Маврово одигра средба против својот втор тим, Еурофарм Пелистер 2 во кој забележа победа од 30-22. Избраниците на Жељко Бабиќ до победата стигнаа во второто полувреме откако имаа само минимална предност по 30. минути игра (13-12).

Еурофарм Пелистер: Секељи (5 одбрани), Кизиќ (4 одбрани), Ивановски, Радовиќ, Божиќ Павлетиќ 6, Костески 3, Мараш 1, Периќ 5, Табоада 4, Мандалиниќ 2, Обрадовиќ 2, Граџан 2, Маркоски 1, Кушан, Ојлески 4, Маџовски, Кукуловски.

Еурофарм Пелистер 2: Трајковски (5 одбрани), Б. Ристевски, И. Димитровски 2, Кузманоски 6, Димитриески, Талевски 2, В. Димитровски 1, Арсеновски 1, Стоилевски, Ѓукиќ 4, Буторац, Блажевски. Х. Ристевски, Мирчевски, Андонов, Табакоски 3, Белистојановски, Петковски, Петровиќ.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum