Прво, па машко за Сампаоли: „Гаучосите“ го победија Бразил

Хорхе Сампаоли имаше супер-деби на клупата на Аргентина совладувајќи го Бразил со 1-0, на пријателскиот натпревар што се одигра во Мелбурн. Довчерашниот тренер на Севилја го доби кормилото на „гаучосите“, а Бразил падна со голот на фудбалерот на Севилја, Габриел Меркадо во 45.минута.

Gabriel Mercado Goal HD – Argentina 1-0 Brazil… by LiveFootball28

Бразил имаше фантастична можност за израмнување преку Габриел Хесус и Вилијан, меѓутоа и двајцата во еден ист напад погодија само во дирекот од голот на Аргентина.

Се вчитува...