ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Гостивар и Шкупи со водство, без голови во Турново меѓу Брера и Воска спорт (ВИДЕО)

Шкупи и Гостивар имаат минимална предност по првото полувреме на натпреварите против Македонија ЃП односно Тиквеш во 27. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Чаирчани на домашен терен до водство од 1-0 против Македонија ЃП дојдоа со голот на Дуду уште во 4. минута од средбата.

Единствено нема голови на натпреварот во Турново меѓу АП Брера и Воска Спорт.

Денеска се играат три натпревари од 27. коло во ПМФЛ, а останатите три се играат утре.

ПРВА ЛИГА – 27. КОЛО (прво полувреме)
Турново: АП БРЕРА – ВОСКА СПОРТ 0-0
Скопје: ШКУПИ – МАКЕДОНИЈА ЃП 1-0
Дуду 4′
Гостивар: ГОСТИВАР – ТИКВЕШ 1-0
Алпер Потук 5′
УТРЕ (15 ч.)
Скопје: РАБОТНИЧКИ – ВАРДАР
Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС
Струга: СТРУГА ТЛ – БРЕГАЛНИЦА

Се вчитува...