ПСЖ без Мбапе до убедлива победа над Олимпик Лион (ВИДЕО)

Фудбалерите на Пари Сен Жермен направија чекор поблиску до освојување на нова титула во францускиот шампионат откако вечерва славеа на домашен терен со убедливи 4-1 против Олимпик Лион во натпревар од 30. коло.

Иако беа без услугите на својот најдобар фудбалер, Килијан Мбапе „светците“ без проблеми стигнаа до нов триумф откако поведоа со 1-0 по само три минути со автоголот на Немања Матиќ. Во шестата веќе беше 2-0 со погодокот на Бералдо. Рамош во 32. минута зголеми на 3-0, додека во 37. минута гостите намалија на 3-1 преку Нуамах. До крајот на првиот дел Рамош со својот втор гол зголеми на 4-1.

PSG [4]-1 Lyon – Goncalo Ramos 42′
byu/gols-e-but insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...