ПСЖ без проблеми до победа со Монпеље (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ без проблеми славеа со 3-0 на дуелот против Монпеље во 11. коло од Лига 1.

Францускиот шампион триумфот го најави со голот на Ли Канг-Ин уште во 10. минута од натпреварот.

Во второто полувреме стрелаа и Емери во 58. минута и Витиња во 66. минута за конечни 3-0.


Се вчитува...