ПСЖ го доби Меси, но го губи Мбапе: Младиот напаѓач ја одби и последната понуда од „светците“

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе најверојатно ќе го напушти клубот ова лето, откако ја одби и последната понуда за продолжување на договорот.

22-годишниот Французин нема намера да потпише нов шестгодишен договор со „светците“ и се надева дека ќе се пресели во Реал ова лето.

Мбапе влезе во последната година од договорот и ПСЖ со сите сили се обидува да го убеди да остане на „Паркот на принцовите“.

Последните информации се дека Французинот одбил да стави потпис на нов шестгодишен договор. Сега одлуката е на ПСЖ, или ќе го пушти ова лето, или следното Мбапе ќе замине како слободен агент.

Се вчитува...