ПСЖ има негатива против Лајпци, а само благодарение на Донарума е од еден гол (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен и покрај тоа што победува не може никако да влезе во ритам во новата сезона. По променливите партии на стартот во домашниот шампионат и Лигата на шампионите, „светците“ веќе имаат негатива на гостувањето кај Ред Бул Лајпциг, откако предност за бундеслигашот донесе Нкунку во 8. минута.

ПСЖ можеше да има и негатива од два гола, но Џанлуиџи Донарума успеа да го одбрани пеналот кој го изведе Андре Силва.

 

Се вчитува...