ПСЖ испушти победа во 93. минута на гостувањето во Стразбур (ВИДЕО)

ПСЖ испушти триумф на гостувањето во Стразбур во 35. коло од француската Лига 1, на крај ремизирајќи 3-3.

Домашните, и покрај тоа што до последните секунди од мечот имаа негатива, сепак со голот на Ентони Цаци во 93. минута дојдоа до 3-3.

Претходно, Мбапе во два наврати и Хакими беа стрелци на головите за „светците“.

Се вчитува...