ПСЖ: Нема никакви контакти со Зидан, среќни сме со Покетино

На гала вечерта на доделувањето на „Златната Топка“, претседателот на ПСЖ, Насер Ал Хелаифи зборуваше за медиумите за евентуално заминување на Маурисио Покетино од тимот, и за назначување на Зинедин Зидан на кормилото на Парижаните.

Тој кажа дека нема никакви контакти со Зи-Зу.

„Покетино е наш тренер, и среќни сме со него. Не ми се допаѓаат некои гласини во кои нема вистина. Нема никакви контакти со Зидан. Покетино е тренер од прва класа, и тој останува со нас“, рече Ал Хелаифи.

Во последните неколку денови на големо се шпекулираше дека Покетино ќе го превземе Манчестер Јунајтед, но вчера Јунајтед го назначи Рангник за нов тренер, а Покетино и натаму останува дел од ПСЖ.

Се вчитува...