ПСЖ прокоцка победа и против Троја (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен повторно не успеа да победи, откако одигра само реми 2-2 против Троја на домашен терен во натпревар од 36. коло во францсуката Лига 1. Домаќините брзо стигнаа до водство од 2-0 со головите на Маркињос во 6. минута и на Нејмар од пенал во 25.

Сепак, тоа беше се што успеаја „светците“ да направат на овој меч. Прво Угбо во 30. намали на 2-1, а конечните 2-2 ги постави Тарде од пенал во 49. минута. До крајот за издвојување е поништениот погодок на Нејмар поради фаул.

PSG 2 – [2] Troyes – Florian Tardieu panenka 49′ (penalty) from soccer

 

 

 

Се вчитува...