ПСЖ со минимална предност на полувреме против Сити (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен води со 1-0 по првото полувреме во второто полуфинале во Лигата на шампионите. Маркињос беше стрелец за „светците“ во 10. минута на асистенција на Анхел ди Марија.

Домаќините имаа уште неколку добри шанси кои не ги искористија, а голот на Навас го загрозија Бернардо Силва и Фил Фоден.

 

Се вчитува...