ПСЖ води против Сити – Геј го учи Нејмар како се шутира (ВИДЕО)

ПСЖ прв поведе во суперпресметката против Манчестер Сити, и тоа со голот што не го постигна Меси, Нејмар или Мбапе, туку Идриса Геј.

По одличната акција од десната страна Нејмар се најде во одлична позиција да реализира, но Бразилецот се посрамоти промашувајќи ја топката. За среќа на „светците“, таа стигна до Геј, кој маестрално се снајде и со прецизен удар ја смести во горниот агол од голот на гостите.

 

Се вчитува...