ПСЖ заспа, Рен води со 2-0 (ВИДЕО)

Со голови во последната минута од првото полувреме и првата минута од второто, Рен води со 2-0 против фаворизираниот ПСЖ.

Дека одбраната на „светците“ ќе биде сериозен проблем во новата сезона денеска докажа францускиот прволигаш кој два пати го фаќа ПСЖ „на спиење“ и додека триото Меси- Нејмар-Мбапе не ги користи своите шанси домаќините се на чекор да го нанесат првиот пораз на скапиот клуб во новата сезона.

Голот на Таит можете да го погледнете ТУКА.

Се вчитува...