Рабио се враќа во првиот тим на ПСЖ?

Францускиот репрезентативец Адриен Рабио ќе се врати во првиот тим на Пари Сен Жермен на мечот од Купот на Франција против Вилефранш. Тој беше префрлен во Б-тимот откако одби да потпише нов договор со „светците“ и ќе може да си замине од клубот како слободен агент по завршувањето на сезоната. Рабио одби неколку понуди од раководството и потенцираше дека сака да го напушти „Паркот на принцовите“.

Тренерот Томас Тухел најверојатно ќе му даде шанса на куп-натпреварот, затоа што сака да поштеди дел од првотимците за првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите против Манчестер Јунајтед, кој е закажан за 12.февруари.

Се вчитува...