Рабио во 92. минута го спаси Јуве од бламажа против „фенерџијата“ Салернитана

Серијата на нерешени натпревари на Јувентус се искачи на пет во низа откако во 36. коло „старата дама“ реализираше со 1-1 против „фенерџијата“ Салернитана кој ќе преживее релегација во вториот ранг на италијанскиот фудбал на крајот на сезоната.

Натпреварот го отвори Пиезори со гол во 27. минута, a предноста на Салернитана од 0-1 остана на семафорот се до судиското продолжение на второто полувреме кога Рабио во 92. минута изедначи на 1-1.

 

 

Се вчитува...