Работнички го прославува 84. роденден

Фудбалскиот клуб Работнички денеска го слави својот 84 роденден. Македонскиот револуционер и народен херој, Дане Крапчев бил човекот кој ја дал идејата за формирање на клубот кој веќе 84 години е еден од најдобрите македонски фудбалски репрезенти.

 

 

Се вчитува...