Работнички „леташе“ до сто поени против ФМП Академија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички игра многу подобро од очекуваното на стартот на новата сезона. Избраниците на Тони Симиќ вечерва славеа со убедливи 100-77 против ФМП Академија и полека, но сигурно покажаа дека се достојни за да ги гледаме и во Суперлигата.

Одлична игра во нападот каде диригираа Пол и Мустафица беше и повеќе од доволно за да и „сервираат 100“ на ФМП Академија.

 

Се вчитува...