Работнички во Анталија ќе тестира со Сабуртало, Поханг и со Црвена Звезда

Македонскиот прволигаш Работнички ги договори меѓународните тестови за подготовките во Анталија. Тимот на Жикица Тасевски ќе одигра тест – мечеви против грузискиот тим Сабуртало, корејскиот состав Поханг стилерс и против српскиот првак Црвена Звезда.

Одредени се и термините. На 1. февруари Работнички ќе тестира со грузискиот тим Сабуртало, ден подоцна ќе ги одмери силите со корејскиот клуб Поганг стилерс, а на 5.февруари ќе следи натпреварот против српскиот првак и годинашен учесник во Лигата на шампионите, составот на Црвена Звезда.

„Романтичарите“ во турскиот туристички центар ќе заминат на 25.јануари, ќе бидат сместени во хотелот „Миракл“ и ќе престојуваат до 6.февруари.

Се вчитува...