Радувај се Македонијо, имаме фудбалски лавови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ова е „златна генерација“, го знаевме тоа сите. Но, сега со гордост можеме да кажеме… ОВА Е МОЌНА МАКЕДОНИЈА! Вујадин Станојковиќ ја предводи првата македонска селекција која успеа да обезбеди пласман во елитните квалификации.

Сите се важни, и сите се заслужни за овој успех. Победија тимски, а во тимот има фантастични индивидуалци. Од веќе на сите добро познатите Елиф Елмас, Дарко Чурлинов, Јани Атанасов, Димитар Митровски…Но, тука се подеднакво важни и капитенот Христијан Стевковски, Тодор Тодороски, Филип Антовски, Миле Тодоров, Агон Руфати, Филип Трајановски, Енис Фазлагиќ, Антонио Митрев, Кристијан Трапановски, Марко Ферукоски, Благојче Иванов, Кирил Ристовски, Филип Стојчевски, Бојан Колевски, Бојан Миовски, предводени од селекторот Вујадин Станојковиќ.

Нови златни момци…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...