Рафаел Бенитез е нов менаџер на Евертон (ВИДЕО)

Рафаел Бенитез и официјално е претставен за нов менаџер на Евертон, потврдија од клубот. Шпанецот потпиша три годишен договор со клубот од Ливерпул. Интересно е тоа што фановите на „карамелите“ се незадоволни од овој потег на раководството бидејќи Бенитез беше на чело на нивниот најголем ривал Ливерпул, со кој славеше во Лигата на шампионите во 2005 година во лудото финале во Истанбул против Милан.

 

 

Се вчитува...