Рајковиќ со ЦСКА по продолжението го доби дербито со Зенит

Емил Рајковиќ дојде до 15-тата победа во рускиот шампионат, од 16 кола откако неговата ЦСКА Москва во дербито го совлада тимот на Зенит со 104-89 дури по продолежнијата.

Во регуларниот дел беше 82-82, за во продолженијата ЦСКА да земе залет и да го добие продолжението со 22-7 за конечен триумф.

„Армејците“ со оваа победа се зацврстија на чело на табелата со скор од 15-1, и далеку пред Уникс Казан на Ненад Димитријевиќ, кој има скор 10-4.

Се вчитува...